Tapion Sulan 22.12.2019 pidetyssä syyskokouksessa seuran uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Antti Santalahti. Puheenjohtajan tehtävän Antille luovutti vuodesta 2016 asti puheenjohtajana toiminut Elina Väisänen. Tuuli Härkönen valittiin uutena jäsenenä hallitukseen. Michael Ristaniemi ja Maria Väisänen eivät enää jatka hallituksen jäseninä. Seuramme kiittää Elinaa useasta vuodesta puheenjohtajana sekä Michaelia ja Mariaa heidän panostuksestaan hallitustoimintaan. 

Seuran hallituksen kokoonpano vuodelle 2020 on seuraava:

  • Antti Santalahti (pj., valmennusvaliokunnan pj.)
  • Roosa Laurikainen
  • Tuukka Lehtonen
  • Laura Vokkolainen (koulutusvaliokunnan pj.)
  • Leo Koivulehto
  • Lauri Räty (talousvaliokunnan pj.)
  • Tuuli Härkönen (tiedotusvaliokunnan pj.)
  • Elina Väisänen

Michael Ristaniemi valittiin hupitoimikunnan puheenjohtajaksi.

Kokouksessa vahvistettiin myös toimintasuunnitelma vuodelle 2020. Vuosi on seuramme 60-vuotisjuhlavuosi, mikä tulee näkymään toimintavuoden tapahtumissa mm. kilpailuissa ja jäsentapahtumissa. Elokuun lopussa järjestettävään 60-vuotisjuhlaan ovat kaikki jäsenet tervetulleita. Juhlavuoden tapahtumista tiedotetaan vuoden aikana tarkemmin. Tutustu toimintasuunnitelmaan.

Lisätietoja