Viranomaisten päätösten johdosta on Tapion Sulka on päättänyt keskeyttää seuran harjoitus- ja kilpailutoiminnan 13.5.2020 asti.

Toiminnan keskeyttäminen tarkoittaa seuraavaa:

  • Harjoitusryhmissä ei ole toimintaa 13.5.2020 asti
  • Seuran sisäisiä ranking-kilpailuja ei järjestetä 18.4.2020

Vaikka hienot yhteiset hetket hallilla ovat toistaiseksi tauolla, haluamme kuitenkin tarjota jokaiselle TS:n jäsenelle mahdollisuuden jatkaa harjoittelua yhdessä tekemisen merkeissä. Virtuaaliseen harjoitteluympäristöömme pääset sisälle seuraavan linkin kautta: https://docs.google.com/document/d/1x-dRp_8H7S-zIOymqz8Z7WWH-3ZCHp6nvJGtWNy36wo/edit?usp=sharing

Linkin takaa pääset mukaan harjoittelemaan yhdessä huippupelaajiemme kanssa viikoittain vaihtuvilla harjoitusohjelmilla. Voit poimia itsellesi sopivia harjoitteita ja muokata niitä kuntosi mukaan. Tai halutessasi kokeilla vaikka kaikkia! Lisäksi virtuaalisesta treeniympäristöstämme löytyy viikkohaasteita, ja halukkaille yhteinen treenipäiväkirja. Päivitämme materiaaleja jatkuvasti, joten suosittelemme ahkeraa vierailua sivulla ja TS:n somessa.

Due to guidelines issued by the authorities, Tapion Sulka has decided to suspend the club's training and competition activities until May 13, 2020.

Suspension means:

  • There is no activity in the training groups until May 13, 2020
  • No ranking competitions will be held on April 18, 2020

The club organizes activities on virtual training environment. Please see instructions in Finnish above. For more information in English, please contact Joonas Lepistö (Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.)

Lisätietoja